ONE FOOT 80mill. HLC + Photo Comp! #1141

/ Forza Motorsport 4 / Mennyt / savulohi

Joutsenlaulu. Pistetään viimeisen(ja ensimmäisen :D) kerran kovat piippuun ja laitetaan ONE FOOTin hautajaisten kunniaksi kahakat pystyyn.

KISA-AIKA 20.6.-8.7. HUOM! Ilmoittautumiset VIIMEISTÄÄN sunnuntaina 1.7.

Hot Lap Challenge Kaivellaan naftaliinista virman ensimmäiset julkaisut lokakuulta 2011.

Auto: C425 Lancia 037 Stradale (SF: savulohi) Rata: Rally di Positano

Auto: D350 Hyundai iX20 (SF: vaiski75) Rata: Iberian Short

Entryt: Viimeistään 8.7. joko LB-aika tai omalle Storelle ladattu Replay(description: 1FT HLC + kierrosnumero). Eikö jooko mitään 30 kiekan vetoja? :)

HUOM! EI foorumeilla huuteloa ajoista ennen ilmoittautumisajan loppumista 1.7. Vasta viimeisellä kisaviikolla saa alkaa spekuloimaan ja sfiisastelemaan.

Photo Comp Mikä(tai mitkä) tahansa ONE FOOTin autot missä tahansa olosuhteissa. Sfäden ja Loheksen Storeilta löytyy reilusti optioita. Ei ulkopuolista editointia.

Entryjä saa tiputella vasta ilmoittautumisajan päätyttyä, myöhemmin ilmoitettavaan Inboxiin. ONE FOOTin porukka äänestää sokkona anonyymistä galleriasta.

Multi-car kuvista suattaapi ropista bonaria! ;) Kaikki oltava kuitenkin ONE FOOT-kalustoa, eli käytännössä Sfäden tai Loheksen Storelta poimittuja.

Palkinnot 80 miljoonaa credua + LE-autoja jaossa!

Tarkennetaan ja tehdään jaot kun osallistujamäärä on selvillä, siksi viimeinen ilmoittautumispäivä viikkoa ennen kisa-ajan päättymistä. Tässä vaiheessa kuitenkin jo tiedoksi, että pyritään jakamaan "hyvinvointia" vähintään valtaosalle osallistujista, ei ainostaan kuumimmalle kärjelle. Kaikki siis mukaan ja molempiin, sekä HLC:hen että Photo Comppiin!

NII!

Tarkennellaan ja infoillaan lähipäivinä jos ja kun siihen on tarvetta.


Osallistujat

greizer

cancelled

ariko

accepted

Pottae

cancelled

Tuomo33

accepted

Nikde

accepted

RauhaMees

accepted

Storkki

accepted

Opc Sami

accepted

Pytzi

accepted

MehuSukka

accepted

Kuvat


Videot

Ei vielä videoita.


Kommentit 34 kommenttia

TehBigBunny muokattu 13v

Wanha, mutta toimii.

!http://i.minus.com/i6wQosLZOJqHB.jpg!

Kuva siis, ei Jänes.

savulohi

Tänään viimeinen ilmoittautumispäivä!

Kuvakisan entryohjeet(inbox) tuloo viimeistään tiistaina ja HLC-aikoja voipi huomisesta alkaen huuvvella tänne. Muistakaa tallentaa replayt jos ei ole LB-aika!

Opc Sami muokattu 13v

Kohta huuwan, kunhan muistan...

//// Ajat on nyt ajettu

Auto: D350 Hyundai ix20 Rata: Iberian Short LB_00:49.245

Auto: C425 Lancia 037 Stradale Rata: Rally di Positano LB_01:05.139

savulohi muokattu 13v

Kuvakisan entryt(1 kuva, koko max. 1024*576) Villek00lle yksityisviestinä. Ville koostaa kuvista anonyymin gallerian josta raati poimii voittajat. Päivitellään nämä huomenna Eventtiin, palkintojen jaosta tarkemmin loppuviikosta.

Paljo Skimmy on ajanu?

MehuSukka

Käykö ihan kaikki maalit mitä teiän storeilta löytyy vai pittääkö oikeen erikseen olla mainittuna One Foot descriptionissa?

Koolon Descendens

Täpärästi peittosin samin ajat, mission accomplished! :)

Auto: D350 Hyundai ix20 Rata: Iberian Short LB_00:49.188

Auto: C425 Lancia 037 Stradale Rata: Rally di Positano LB_01:05.080

Beermachine66

Eipä tullut itelle liiteri aikoja joten replyt storessa

Auto: D350 Hyundai ix20 Rata: Iberian Short 00:48.998

Auto: C425 Lancia 037 Stradale Rata: Rally di Positano 01:04.460

MehuSukka muokattu 13v

Miä kävin peittoamasa koolonin hyntailla kivasti. Thihihii :)

^carcuun =>^

Huuvvan ajatki tähän tarvi niitä sitte kertoo tai ei. Löytyy LB:ltä.

Hyundai ix20 - Iberian Short 00:49.132

Lancia 037 - Positano 01:04.624

Pytzi muokattu 13v

TehBigBunny wrote: Tottakai, ettei niitä tartte sieltä käydä kaivelemassa.

No tänään en enää boxsille mee että jos on myöhästä huomenna niin sittenmpä on. Eipä mitään kummmosia aikoja tullu ees ajettua.

mitäs olin liian myöhään hereil

// laitetaan tähän ajat nyt: Iberian: 49.582

Rally di Positano: 1:05.167

ariko

^Huuvan ihan hiljaa^ vanhuksen ajat, taas on nuariso nöyryyttänyt mua. Ajat löytyy myös LB:lta, positano ei vaan nappaa yhtään.

Hyundai ix20 – Iberian Short 00:50.143

Lancia 037 – Positano 01:10.508

Tuomo33 muokattu 13v

Auto: C425 Lancia 037 Stradale Rata: Rally di Positano 01.11.626 [LB]

Auto: D350 Hyundai iX20 Rata: Iberian Short 0.52.087 [LB]

savulohi

Tuleeko vielä aikoja? Vasta puolelta ajat, joten odotellaan huomiseen puoleenyöhön saakka niin ehtii loputkin ilmoittaa. ;)

savulohi muokattu 13v

HLC:n tulokset alla, sama järjestys molemmissa.

Iberian Short - Hyundai Beermachine 00:48.998 MehuSukka 00:49.132 Koolon D 00:49.188 OPC Sami 00:49.245 Pytzi 00:49.582 ariko 00:50.143 Tuomo 0.52.087

Rally di Positano - Lancia Beermachine 01:04.460 MehuSukka 01:04.624 Koolon D 01:05.080 OPC Sami 01:05.139 Pytzi 01:05.167 ariko 01:10.508 Tuomo 01.11.626

Kuvakisan tulokset mahdollisimman pian kuin myös palkintojen jako ja ohjeet niiden lunastamiseen. Puolet autoista lunastaa Sfäde ja puolet mie. Tähtäimessä notta viimeistään viikonloppuna saadaan kaikille palkinnot.

Beermachinelle onnittelut HLC:n voitosta! !http://www.beermachine.com/gifs/ontvnew-8.jpg!

Schimanski76

Vanhus pieksi nuorison!

Soon nuorisolle ihan oikein!

^ja miehän en tiätty saanut ajettua tätäkään kisaa,hyi laiska schimmy^

TehBigBunny muokattu 13v

Wanhuus mainittu. Jäneskin skävi radalla.

:)

Spositaanoon seuraawalla reissulla.

savulohi muokattu 13v

Tässä palkinnot, tsori kun kesti.

HLC (yhdistetty pikoos järjestys sama molemmissa)

  1. Beermachine - 15 miljuunaa
  2. MehuSukka - 12
  3. Koolon D - 10
  4. OPC Sami - 8
  5. Pytzi - 7
  6. ariko - 6
  7. Tuomo - 5

Photo comp

  1. Pytzi - Hyundai Maple Valley - 6 mil
  2. MehuSukka - Hipermax Top Gear - 5
  3. Ariko - Lancia perä - 3
  4. Koolon - Lancia kinttukuva (erityismaininta nokkelasta ideasta! :D) - 2
  5. ? - Jun skriftikuva - 1

Kuvagalleria tässä. Soon joku tuommonen Lainkaan Hyvä hosti elikkä mie en saanu kuvia irrotettua sieltä tänne eikä myö tiietä kenen kuvia nuo mikäkin on niin joko Ville tai asianosaiset voi huuvvella niille omistajat. Palkintojen lunastus voi alkaa heti kun kuville löytyy nimet niin saadaan kertalaakista kaikki rahulit toimitettua.

Tehään helpotuksen vuoksi kuitenkin niin notta mie lunastan kaikki AH:lta. Auto voi olla mikä vaan (jos on omaa maali/tunetuotantoa niin pliis), 24h buyout ja viesti mulle Liven kautta mikä auto siellä on niin käyn sitä mukaa poimimassa.

Kiitokset osallistujille!

^@ Sfäde: mie laitan jonkun kiesin sillä 40 miljoonalla AH:lle nuista puolista palkintorahoista.^