SM-Sarja, taso II, Maple Valley #214
/
Forza Motorsport 2
/
Mennyt
/
IIPPONEN
M-sarjan (II-tason) kahdeksas osakilpailu.
Muistakaa lukea päivitetyt säännöt sarjan kotisivuilta ennen kilpailua (vaikkapa pariin kertaan :), jotta kaikille on selvää mitä tapahtuu missäkin vaiheessa. Varsinkin sääntöjen kappaleessa 5 on tarinaa siitä miten homma menee ja kuka kirjaa ylös tulokset yms.
Jos sarjan sivut ei nouse ennen kisaa pystyyn niin lyhennelmänä:
-
hostit kirjaavat ylös aika-ajojen tulokset
-
kisojen tulokset kirjaa ylös sekä voittaja että hosti (huomatkaa että paras kierrosaika voi tulla ihan lopussa)
-
Vinkkinä: kannattaa käyttää digikameraa tulosten ylöskirjaamiseen ettei tule kiire..:)
-
Rata ( Maple Valley )
-
Kierrosmäärä väleräkisassa: 10
-
Kierrosmäärä finaaleissa: 25
Jako välieriin:
Välierä 1:
Välierä 2:
Finaalien hostit riippuen siitä kuka on 1. ja 2. finaaleissa:
Pyytäkää hostaajat LIVE-frendeiksi hyvissä ajoin niin pääsette varmasti mukaan kisaan.
Niin ja olkaa ajoissa paikalla.
HUOM. Ottakaa kaikki savet talteen, jokainen saa kirjoittaa muutaman rivin omasta kilpailustaa ja mikäs sen parempi kuin koristaa sitä kuvilla. :)
Säännöt
- Game Type
- circuit
- Trueskill Rank
- on
- Track Type
- all
- Max Players
- 8
- Damage Type
- simulation
- Tires And Fuel
- simulation
- Collisions
- on
- Spectators Voices
- on
- Grid Order
- points
- End Race Timer
- 3
- Car Make
- Renault
- Car Model
- Sport Clio V6 RS
Osallistujat
Kuvat
Ei vielä kuvia.
Videot
Ei vielä videoita.
Kommentit 32 kommenttia
Sunnuntainako ajetaan? Ainakin mä luotan siihen ettei suomi tuollaisella pelillä finaaliin asti pääse... :P
sitähän minäkin :D
Voihan sitä kellonaikaa fiksata vaikka aikasemmaksi jos "kuskeille" sopii.
Kyllä...
Mä oon viikonloppuna reissussa, en tiedä miten ajoissa pääsen...
missäs kaikki osallistujat?? eikai me neljällä ajeta XD
Itsekin olen "reisussa" viikonloppuna ja sunnuntaina pitäisi palata. Voin olla jo ennen finaalia ajamassa, mutta ajokunnosta ei niin tietoa. Ehkä on parasta siirtää kisa maanantaille.
Oisitte pistäny tämän kisan ite pystyy jos ei päivämäärä kelpaa... viikonloput on ainoot päivät jolloin voi pelailla ilman "äkkilähtö"vaaraa :(
Juu toi sunnuntai on yleensä paras päivä, nyt vaan toi kiekkopeli aiheuttaa hämminkiä... kun kaikki ei usko et Suomi tippuu huomenna jatkosta :P
Näyttää sille etten ehdi sunnuntaiksi himaan... :P
Jos se on ALUNPERIN lukenut SM-Sarjan sivuilla, että tämä ajetaan Maanantaina, niin se JUMALAUTA AJETAAN MAANANTAINA! Ottakaa perkele ykkössarjasta oppia, siellä tehdään sentään niinkuin pitkääkin. Mikähän vittu on syynä että tämä muka pitäisi aikaistaa??
Ps. Iipponen, missähän luulet osallistujien olevan? "XD"
Noh, jos me (lue: kaikki) muutetaan rataa toiseen kuin on "kisakalenteriin merkattu", niin kai tekin voitte vaihtaa kisan pitopäivää. Perustellut syyt tosin oli, miksi vaihdoimme ja kaikki oli tyytyväisiä. BezaFINkin halusit vaihtaa rataa silloin niin kiivaasti toiseen "tai ei mitään". Silloin et piitannut kisakalenterista niin miksi nyt piittaat kovasti. Porukalla tässä ollaan koko sarjassa liikenteessä ja pyritään samaan, mutta joskus voidaan joustaa.
Ootteko nyt tyytyväisiä...
Kyllähän tuo Sunnuntaikin kelpaa jos vain aikaisemmin pidetään, tosin kyllä ehdottomasti maanantai on parempi. Tosin yhdellä miehellä tuskin palon on sanavaltaa, joten tehkää mitä tehkää, eiköhän tässä olla mukana silti.
Käy.
Mulle taas ei... ehkä...
Mulle käy sekä 19.30, että 20.00. Koska tämän kisan alkuajankohdaksi on merkattu 19.30, niin miksi sitä pitäisi muuttaa. Kaikki ketkä on ilmoittautunu tähän kisaan on hyväksynyt tuon 19.30 ajan. Joten eiköhän sillä mennä.
Okei, tota mä en tiennytkään. Mutta jos me alotetaan sitten 19.30 ja sä pääset vielä mukaan jos ei oo varsinainen kisa vielä alkanut, koska kesken kisan on vaikeaa ottaa ketään mukaan...
ootetaan 5 min sit jos ei kuulu nii aika-ajoihin... jos ei silloinkaan vielä kuulu niin sit kisaan. jos tuut ennen ku on ajettu 5 kierrosta nii otetaa sut mukaan, lähet vaa vikasta ruudusta :) mitäs toiset tohon suunnitelmaan sanoo :)
Minä voin toimia hostina finaalissa. Jos osa porukasta ajaa karsinnan, kuinka monta kierrosta siinä ajettaisiin? Entä kuinka monta kierrosta silloin ajettaisiin finaalia? Jos tulee vain kahdeksan pelaajaa, ajammehan 50 kierroksen kisan?
Oo vaa hosti... ajetaan 25 kierrosta, nii varmasti ehdin :)
Mielestäni se on liian vähän siinä tapauksessa, jos karsintoja ei ajeta.
Huomenna sit :D Mä tästä lähdenkin boxille. Karsinnan hosti laittaa mulle sitten viestiä kuka tippui, niin minä pyöräytän finaalilobbyn käyntiin.
ketkä menee karsintoihin ja ilmottakaa sit tänne ku ne karsinnat on ohi.. on nyt muuta tekemist :)
Haistakoot bil gates omaa persettä... live ei toimi!!! saatana