Paluu tulevaisuuteen - Seasons gathering #427
/
Forza Motorsport 2
/
Mennyt
/
Northg7
Eli jos kaivaisi tallista vanhaa tuttua kisakalustoa radalle virkistäytymään.
Ajettaisi menneiden (sm) kausien 1. ja 2. kisakalustoilla sekä niiden palkintoautoilla. Eli yhteensä 5 eri autoa, joista valita:
Kausi 1: Clio - oma kisa-auto Kausi 1: Clio - palkintoauto Kausi 2: oma kisa-auto Kausi 2: RX7 - palkintoauto Kausi 2: Scion - palkintoauto
Mahdollista toki myös ajaa pelkillä palkintoautoilla, tai pimpatuilla Clioilla, tai tyyliin Cliot vs. kausi 2. kalusto.
Kuitenkin niin, että kaikki autot olisivat laitettuna PI max. 650 tai 700. Clioonkin olisi mahdollista laittaa siipiä.
Maple Valley 8 laps + Suzuka 8 laps ?
Mitä tehdään jos osallistujia >8 ?
Palkintona hauskanpito.
Ehdotuksia otetaan vastaan.
Ajankohta alustava, voidaan siirtää.
Säännöt
- Game Type
- circuit
- Damage Type
- cosmetic
- Tires And Fuel
- simulation
- Collisions
- on
- Spectators Voices
- off
- Grid Order
- random
- End Race Timer
- 3
- Override Manual
- on
- Override Suggested Line
- on
- Override Stm
- on
- Override Tcs
- on
- Override Abs
- on
Osallistujat
Kuvat
Ei vielä kuvia.
Videot
Ei vielä videoita.
Kommentit 25 kommenttia
Oha se vaihtoehto. Jos kaikki ajaa samalla autolla niin käy mulle myös stockipeli. Jos poppoo kiinnostuu vapaavalintaisesta muisteloautosta niin sittenpä melkein pakko sopia joku tasavertainen PI-arvo.
Mua houkuttaa ajatus ajamisesta viime kauden PI 750-autoilla. Jokaisella tietenkin identtinen viime kauden auto ;)
Mulla ei enään pommaccia tallella ole.
Itsellä on vielä Nissan tallella, tein jopa tribuuttina autosta drifting-version :D
Vois ajaa eka vaikka vakio clioilla 2 kisaa ja season 2 autoilla 2 kisaa. 5 kierroksen kisat voi olla sopivat (omasta mielestä)
öriöriöri
Iipposen tapainen ratkaisu tuli mullekin tuossa mieleen. Kahteen "settiin" jakamisella saadaan porukalle samat/saman arvoiset autot ja pariakin eri autoa tuulettumaan ilman 'suurempia' rakentelemisia. (Clio lähinnä sellaisenaan, ettei sitä tartte rakentaa korkeammalle PI:lle eikä PI750 autoa rakentaa alas, saadakseen autoja yhtäaikaa radalle.)
Toisella 2.season kisassa on mahdollista, jos halutaan, ajaa pelkillä 2.kauden palkinnoilla, esim. C550 ;) niin saa alustaankin jotain jämäkkyyttä ja uudet jarrut.
Juu, alle 10 kiekkojen kisat.
http://www.youtube.com/watch?v=mpMp0Dnd8BE&feature=related
^reps xD
WANHA
ok... Joo en mä kyl pysty kattoo tota nauramatta :) ...varsinkaan ku väsyttää
Joo ja karhu sanoo mur mur mur :D
Parempi versio
http://www.youtube.com/watch?v=Oy3IrnhniK8
Ajetaan 2 x 5laps 1.season Clioilla (+ palkinto-Clio sallittu vakio PI-arvon sisällä), sekä 2 x 5laps 2.season kisa-autoilla. Tuossa järjestyksessä.
Pimpatkaa valmiiksi 2.season palkintoautot C550, jos halutaan ajaa niillä (RX7 ja Scion) toinen niistä 2.kauden seteistä.
Kisaradat päätetään lobbyssa enemmistön mielipiteen eduksi. Ei kukaan lähde hardcore harjoittelemaan, koska pidetään vaan hauskaa. Voin antaa 250k/kisavoitto halukkaille voittajille.
Nyt niitä ilmottautumisia jos halutaan ajaa näillä!
Tulisin jos vain kerkeisin :/
darramikuel :D
Ei voi ilmotautua, kun ei ole boksia. Kiinnostaisi kyllä ja kaikki löytyy paitsi Scion ja palkinto Clio.
Olen pienellä varauksella mukana. Väliin jää jos päivän hommat venähtää. Kilpailu on loistoidea.
Autoja en kyllä ehdi mihinkään luokkiin säätelemään, mutta SM-autot löytyy ja palkinnotkin stokkeina.
Joo ehdottomasti laitetaan joskus toistekin pystyyn, jos nyt ei ole tarpeeksi hyvä hetki monelle. Oon joka tapauksessa Liveilemässä tuohon aikaan ja ketkä ovatkaan myös niin tervetuloa, pidän lobbya auki. En lähde tämän tarkemmin siirtämään kisaa, vaan katsotaan uudelleenjärjestäminen sitten ajankohtana x. No problem.
No nyt on saatu päivän hommat tehtyä, eli enää ainoa asia joka voi estää tähän kilpailuun osallistumisen, on muija. Joten eiköhän sitä tulla mukaan.
Nyt sitten kaikki muutkin osallistumaan!!
en ehkä ihan tasaksi ehdi ajelemaan, mutta uskoisin pääseväni viimeistään klo 20 mennessä :)
Kasilta voisi ilimestyä, Mercysiden paikallinen on aiwan pakko katsoa. ( Liverpool - Everton )
Kasi on myös käypää aikaa. Jos Mr. D pääsisit myös tuolloin.. Kirveen reissun kestosta ei takuita.
Mr. D:lle käy myös kahdeksan.
Oliha se, mut joustavaa oli, porukkaa tuli lisää mukaan keskenkin joka oli hienoa. Tais olla just vajaa lobbyllinen. Kiitos kaikille osallistujille. Joku voisi laittaa joskus toisenkin settimukaelman. e: ajettiin useampi kisa.