Grassroots Drift comp. #571

/ Forza Motorsport 3 / Mennyt / Jupe San

Budjetti: 35.000 Cr. Jokainen ilmoittaa ostamansa auton ja siihen kuluneet osat jotta voidaan varmmistaa ettei kukaan yritä huijata. Tässä on vähän yli viikko aikaa rakentaa ja miettiä tulevaa autoa.

Moottori: Ei ylempiä osia kuin Sport, moottoria ja vetotapaa saa muuttaa mutta muistakaa että teillä tulee olemaan erittäin tiukka sekä rajallinen budjetti.

Alusta: Kaikki alusta osat Sport luokkaa mukaan lukien vauhtipyörän ja ainoastaan jousitus saa olla race luokkaa sekä autoissa pitää olla turvakaaret kun ajetaan pariajoa. Painon pudotus on ilmainen mutta sekin ainoastaa maksimissaan vain sport luokkaa. Ainoastaan turvakaaret ovat pakolliset.

Maalit: Ainoastaan cleanejä maalauksia eli muutamia pikku tarroja voidaan autoihin lisätä mutta ei mitään isoja sponsori lätkiä kylkiin tai muutenkaan mitään anime maalauksia. Takana tai edessä plussaa jos olisi rekisterikilvet tehtynä.

Kysykää jos on jotain epäselvää, niin ja jokainen lisää oman autonsa speksit sekä yhden kuvan autostaa tähän kisa keskusteluun viimeistään 1 tuntia ennen kilpailun alkamista, ja kilpailu alkaa klo 19:00 Suomen aikaan mikäli FRC:n kello ei näytä oikeaa aikaa.


Osallistujat

Miqqe

accepted

Mudinski

accepted

Jupe San (host)

accepted

Hookkis

cancelled

tappi

accepted

Aaperi001

accepted

Pottae

accepted

Kuvat


Videot

Ei vielä videoita.


Kommentit 47 kommenttia

Pottae muokattu 16v

Turvakaaretkin pitää mahduttaa budjettiin?

///Ens vuoden puolella sarja pystyyn näillä "säännöillä" vois tulla aika mielenkiintosta.

Mudinski

Pottae wrote: Turvakaaretkin pitää mahduttaa budjettiin?

Ainakin näin Jupe kertoi minulle...

Ens vuoden puolella sarja pystyyn näillä "säännöillä" vois tulla aika mielenkiintosta.

Ei huono idea ollenkaan !

Jupe San

Pottae wrote: Turvakaaretkin pitää mahduttaa budjettiin?

Kyllä.

Jupe San muokattu 16v

Niin ja näissä osien ostamisissa tulee nytten yksi propleema kun jokaisella on tai ei ole alennuksia osiin, joten joutuupi sitten alkaa laskemaan osien hintoja uudestaan. Vai sallitaanko kaikki alennukset??

Miqqe

Aina ei mee nallekarkit tasan. Eli kuhan se auto on sulle maksanu tarpeeks vähän niin ok?

Pottae

Ei niissä kumminkaan kovin suuria eroja ole. Jos kerran race-osat kielletty?

Jupe San

Pottae wrote: Ei niissä kumminkaan kovin suuria eroja ole. Jos kerran race-osat kielletty?

Saapahan hachiinkin ostettua vanteet :D

Jupe San

Joutuu siirtämään päivällä eteenpäin kun en varmaan kerkiä sunnuntai illaksi vielä kotia.

RaabForRehab

Tiamos wrote: Tyhmä kysymys kaiketi mutta mikäs rata toi on?

Jos nyt oikeen tarkkaan kattoo, niin kuvassa saattaa lukea radan nimi..

v7ville

RaabForRehab wrote:

Jos nyt oikeen tarkkaan kattoo, niin kuvassa saattaa lukea radan nimi..

En mää vaan löydä :(

AJfin muokattu 16v

RaabForRehab wrote:

Jos nyt oikeen tarkkaan kattoo, niin kuvassa saattaa lukea radan nimi..

Täytyy olla kyllä TOSI TARKKANA..

Hookkis

pitääkö auton+osien olla yhteensä 35k? vai pelkätään osien?

Nipsuhuuli

Mun osallistuminen on vaakalaudalla. Kaverilla on bileet juuri maanantai-iltana ja luultavasti oon menossa sinne.

Jupe San

Olen vielä huomenna auttamassa Kimmoa Siuntiossa ja kerkiän vasta myöhään illaksi kotia.. Joten joutuu siirtämään tiistaille tämän kisan.

Hookkis

Sen vaan sanon että Siuntio on kova paikka! :D Yritetääs nyt oikeesti pitää tää kisa?