Autotietäjä 3/5 2010 #690

/ Forza Motorsport 3 / Mennyt / Autotietaja 10

Viimeviikon autot.

  1. Volkswagen Touran
  2. Fiat Punto
  3. Nissan 350Z
  4. Honda S2000
  5. Mazda 323

Viikko1: tappileipa 5p, Latezki 4p, dcftinti 2p

Viikko 2: tappileipa 5p, Latezki 5p, Aliboz 3,5p, RaabForRehab 3p

Yhteensä: tappileipa 10p, Latezki 9p, Aliboz 3,5p, RaabForRehab 3p

  • Auton merkki ja malli privalla Autotietajalle – Arvaukset kisan aikaan mennessä – Yhdestä arvauksesta yksi piste. Eli siis, jos on kaikki oikein, tulee 5pistettä

!http://i8.aijaa.com/b/00646/6204527.jpg!

!http://i7.aijaa.com/b/00952/6204533.jpg!

!http://i6.aijaa.com/b/00984/6204540.jpg!

!http://i7.aijaa.com/b/00839/6204548.jpg!

!http://i5.aijaa.com/b/00001/6204552.jpg!

Vain ensimmäinen viesti noteerataan


Osallistujat

tappi

waiting

Olenko

waiting

Kuvat

Ei vielä kuvia.


Videot

Ei vielä videoita.


Kommentit 22 kommenttia

Jusbazon
Ihme muuten et just Tapil on täydet pisteet, mist mahtaa johtuu ? :o
El PiNk DeViL muokattu 16v
Eikä oo latellakaan kauheen huonot pisteet. Pistää vituttamaan tollanen, jos ruvetaan epäilemään toista, jos on hyvä.
/// Ja kaikki, mitä näissä on ollut, on ollut todella helppoja. Eihän tässä olisi mitään makua, jos rupeisin vastauksia kertomaan. Onhan ratamestarissakin osalla täydet pisteet, ja tuskin ville nyt on vastauksia vuotanut..
Jusbazon
En mä sillä mut sitä vaan ku oot pinkin hyvä kaveri ja pinkki "hostaa" tätä kisaa ni juolahti vaan mieleen pieni kusetuksen maku.. :D
IIPPONEN
Joskus he kaksi pientä ihmistä olivat hyviä kaveruksia. Kävivät kalassa ja joivat mehua kuten hyvät kaverukset tekevätkin.... Kunnes paikalle saapui suuri ja paha IPI joka vei tapin autojen maailmaan, jolloin pinkki jäi yksin helium pallojensa kanssa joenvarteen juomaan mehua. Pinkille iski kateus! Pinkki rupesi varastelemaan tapilta pieniä asioita kuten maaleja ja ruostetta joilla tappi koristeli autojaan. Meni vuosia ja vuosia niin ettei tappi ollut huomannut asiaa ja olivat vielä juttuväleissä pinkin kanssa. Mutta eräänä päivänä kun pinkki oli tapin autotallissa ottamassa ruostetta hond...eiku siis laatikosta hän kompastui maalipurkkiin ja kaatui, kuului hirmuinen rysähdys ja läskin lotina jonka vuoksi tappi juoksi säikähtäneenä talliinsa katsomaan mitä oli käynyt. "MITÄ SÄ TÄÄLÄ TEET!" tappi huusi ihmeissään, "Ime munaa homo" vastasi pinkki. Siitä syttyi sota, tappi suuttui hyvin paljon ja heitti pinkkiä mukillisella kaakaota jotta pinkki lähtisi karkuun. Se toimi hetken aikaa kunnes pinkki tajusi että tappia voi pommittaa myös netin kautta. Tappi tajusi tilanteen vakavuuden ja rupesi välttelemään pinkkiä parhaan osaamisensa avulla.

-Teh endo
RaabForRehab
Kattelin pitkään ja mietin toi vois olla S2000 :D Sit noi etuvalot rupes näyttämään vähän erilaiselta..
El PiNk DeViL
Ja vastasit "vähän" väärin :D Kyllähän siitä hyvät huutonaurut sai. (Ei pahalla)
El PiNk DeViL muokattu 16v
Aliboz arvasi Pelkän merkin yhdestä autosta, eikä mallia, joten päätin antaa tuon puolikkaan pisteen.
/// Ja se merkki oli siis tietysti oikein.
Olenko muokattu 16v
Otetaas nyt tähänki osaa.

e. Vastaukset laitettu privalla

Olikos tässä muuten jotain palkintoja jaossa?
hulluseon
Bongasitko tuon 1 kuvan auton ihan verkosta vai livenä? Mahdottoman hieno peli oikeasti.
hulluseon
Hmm, yksi legendaarisimpia torinkierto autoja joskus aikoinaan, ei ehkä kuitenkaan Sprintterille pärjää. Jaa mikä Sprintter? Arvaa tai ole arvaamatta.
El PiNk DeViL muokattu 16v
Joo. Tuollakin saa ihan mukavat raidit, kun siihen on turbo laitettu kylkeen, mutta se on nyt sesonnassa, ja vähän avoinna, että mikä on auton kohtalo :(
/// Tehoista ei ole tarkkaa tietoa, mutta se on siinä 150 ja 200 välillä kumminkin.
hulluseon
Turbosta? Aika mieto, mutta ottaen huomioon paljonko tuossa on ollut tehtaalta lähtiessään, niinhyvät lukemat. Tosin siitä Sprintteristä josta olen hehkuttanut oli 250 hepokattia vaparina. Toimi kunnolla vasta 5000 kiekin jälkeen ja laulu jatku 10000 asti. Sitten sekos jako, AINA. Loppupelissä karkas pompusta liian pitkään ilmalentoon ja pääty suohon. Kuski ok, auto ei ihan yhtä paljon. Takas vakioks, viriosat rallimiehille ja auto myyntiin. Rahat pois, merkin vaihto ja paljon pahaa mieltä.
El PiNk DeViL
Saa nähdä meneekö tulosten julkistus sunnuntaille, kun lähden kotoa, mutta otan kyllä kannettavan mukaan.