FRC Jokkis Kisa 5. Catalunya School - 19.00 #811
/
Forza Motorsport 3
/
Mennyt
/
Jokkis
Muista ilmoittautua sarjaan hommaamalla itsellesi auto.
Ei tarvitse ajaa koko sarjaa voit ajaa vaikka vain yhden kisan. Auto ja rahat siirtyvät seuraavalle kaudelle.
18.12.Catalunya School
!http://img232.imageshack.us/img232/2109/catalunyaschool.jpg! *Yhteistyökumppani* K&N*Pääsponsorit* Goodyear NGK Sparco
*Mukana Menossa* Bilstein Bosch Sachs Supersport
Lobbyilyt
TehBigBunny ? Host El PiNk DeViL Rayha300 Pure Black40 pokalemestari hulluseon ? vara hullu LakuFi
PetuK ? Host Schimanski76 ? vara TUNING MAN 95 Capo26RS Nikde zattwy Opc Sami
vaiski75 ? Host Ac3Way kaijanen ? Vara joonas6 Draghar jasamy
KiSASSA 2 x 20 KiERROSTA
Osallistujat
Kuvat
Videot
Ei vielä videoita.
Kommentit 72 kommenttia
Kauden 1 päätöskisa.
Sarja jatkuu kivasti heti ensi vuoden puolella.
Huomiokaa että jos ensi kaudella haluaa ajaa Taksi-sarjassa niin pitää olla osallistunut 4+ kisaan. ( Jollei tule kauhiaa hinkua sääntömuutoksiin )
Ilmoittauduin ny viimeseen kisaan. Auton valitsin, mitä siellä vapaana nyt oli,Mitsubishi Eclipse GTS 2003 – F138 – €4,350 Sit kierrosaikoja ajamaan vai?
Tervetuloa mukaan Jokkiksen hyvin jännään maailmaan.
( Treenaaminen sopii toisille ... Schimanski harjottelee 2 tuntia päivässä)
Laita siihen jotain päivitystä ( jos haluat ) täältä
ja pistä sitten viesti autosta ja osista tänne
Jänniä on myös nämä kisaajat. Että ei kannata napata palkoa nenään helpolla, tai säikähtää jos kuulee vaikka eläintarhaa muistuttavaa elämöintiä.
Ei se Runkkarin mikki kestä viikonloppuun asti, se huutaa ne kaikki ricci muutamassa päivässä..
TREENIAJAT TÄNNE
Tämä on ihan sopiva sääntö, mutta oisko mahollista vaihtaa sarjaa kesken kauden? :o
Ei muistaakseni.
Tällä radalla on hassu tuo maaliviiva,kun joutuu himmaamaan ennen sitä ettei mene pitkäksi eka mutka.Eli jos tuntuu siltä,että aika-ajoissa on hyvä kierros tuloillaan,niin pitää ajaa suosiolla pitkäksi.
Onneksi mulla on niin mopo toi räppänä että kärsii ajaa viivan yli hanikka pohjassa. Mutta heti sen jälkeen joutuu sitten jo seisomaan jarrulla että saa kääntymään. Tai sitten käytetään kortelaisen taktiikkaa ja heilautetaan sitä taikasauvaa siinä penkkien välissä.
Ainut vaan että tällä radalla on oikeasti taas seinään ajamisen vaara siellä takakurvissa. Ainakin jos tuolle minun pulkalle antaa pusun kulmaan, niin se lähtee tangetin suuntaisesti sillä kertaa. Se on niin pirun kevyt.
Pitää miettiä virittääkö Alfaa vai ei, todennäköisesti ei uskalla käyttää rahoja kauden viimiseen kilpailuun.
Ei voi. Huomatkaa että Taksit ja Mopot ajavat 2. kaudella samoissa lobbyissä vaikkakin omia sarjojaan. Mopoilla niissä voi voittaa extraa jos pääsee Taksien kanssa kisaamaan.
Sellaiset jotka vaihtavat autoa saattavat olla aika hitaita alkukaudesta kun rahat ei riitä sen uuden auton päivittämiseen.
Mää nyt uhmaan fysiikan ja muiden tieteenalojen lakeja ja ilmottaudun tähän vaik en oo lainkaan varmaa et toi mun veppiyhdyntä on lavvantaiks kunnossa, perun sitte jos näyttää pahalta.
//Ei oo toi perseleen yhteys vielkään toiminnassa, joudun siis vetäytymään kisasta teknisistä ongelmista johtuen. =(
Näyttää vahvasti siltä, että ehdin osallistuun tähän.
Lobbyilyt
TehBigBunny - Host El PiNk DeViL Rayha300 Pure Black40 pokalemestari hulluseon - vara hullu LakuFi
PetuK - Host Schimanski76 - vara TUNING MAN 95 Capo26RS Nikde zattwy Opc Sami
vaiski75 - Host Ac3Way kaijanen - Vara joonas6 Draghar jasamy
Pökäle, elä noitu niin hirveesti sitten, jookos? Kun me muut ollaan niin hirveen sivistyneitä niin tulloo sieluun haavoja aina kun kuuloo jonkun noituvan.
Mikäli vielä kerkee ja pääsee mukaan niin tulisin huristelemaan. Auton tiedot löytyy täältä
Tartteekos siihen autoon joku numero jollain tavalla lätkästä?
Miun lobbyyn, laitoin FR:n.
Minuu ei välttämättä kannata laittaa varahostiks ku ei oo täysin varmaa pääsenkö. Pitäs tässä pian lähtee naisten kaa kaupungille ;) Ei tiiä kuinka kauan venyy :D
Ai täällä on tämmönen kisa. Tuun kiusimaan drifti datsunilla B- löbbiläisiä hähää.
@Lakumies
Ei tarvitse numerolätkää.
Joko menee siskonsa tai äitinsä kanssa. Jos menee äitinsä kanssa niin menöövät sovittamaan uusia Nalle Puh sukkia, eiks vain?
Ja jos et kerkiä niin sittenhän se 8 pojon ero kuivuu kasaan, HAHHAHHAA!
TAHTOO NALLE PUH SUKAT!!!
Tulee kuitenkin risuja... :(
Sulle mitää risui kannata antaa rikot ne kuitenskin.
Metrisen ratakiskon pätkän vääntää solmuun ja alle puolmetrisen hävittellöö. Mut jos se on semmonen seitkyt senttinen, niin se on liian painava hävitettäväks ja liian lyhyt väännettäväks. Näin sanoi opettaja kun kävi pikku äksidentti sorvin kanssa amiskassa.