Kuvat #13786

"kesä yö" lämmin tuulen henkäys, peilityyni järvi, hyttysiä.. mitä muuta voi enää toivoa ;)


Kommentit 12 kommenttia

Schimanski76

Onko se konepelti? Se on hieno maisema ja komea maalaus,jos on. Saako tuosta kaislikosta haukea ja onko kalastusluvat kunnossa? Annan 5 haukea tälle kuvalle kesää odotellessa. :)

OBLIKAATTORI

Schimanski76 wrote: Onko se konepelti? Se on hieno maisema ja komea maalaus,jos on. Saako tuosta kaislikosta haukea ja onko kalastusluvat kunnossa? Annan 5 haukea tälle kuvalle kesää odotellessa. :)

juu konepellistä tuo on. en niistä hauista tiedä vaikka nappaisikin.. pikku ahvenia on jo ämpärillinen. mato-ongella tässä. on niin paljon tuota kasvustoa :D

Schimanski76

OBLIKAATTORI wrote:

juu konepellistä tuo on. en niistä hauista tiedä vaikka nappaisikin.. pikku ahvenia on jo ämpärillinen. mato-ongella tässä. on niin paljon tuota kasvustoa :D

Mato-onkia saa vielä toistaiseksi luvattakin eli ei hätää.Affenet kannattaa paistaa reilussa voissa ja pyöräyttää perunamuusit kylkeen.

Kauan meni aikaa tuollaisen maalaamiseen noin suunnilleen?

OBLIKAATTORI

jaa-a.. pahan pistit.. eilen "iltasella" oli tylsää niin tuolla leikittelin ja siinä lopputulos. olisko vähän kolmatta tuntia mennyt. ei siinä merkkejä muistaakseni niin kauhiasti ollut :)

Schimanski76

Jos tuon kirkkaampana näkyvän tähtikuvion muuttaisi vaikkapa Otavaksi,niin sitten olisi kirjaimellisesti 7 tähden kuva/maalit.Ja sitten vielä pohjantähti kivasti sinne yläpuolelle,niin nousee kahdeksaan tähteen. :)

Tältä se suunnilleen näyttääpi.

!http://i695.photobucket.com/albums/vv318/Schimanski76/otavajapohjantahti.jpg!