Kuvat #4083

Pisteet Kisan 2 jälkeen


Kommentit 13 kommenttia

Draghar

Meikä pärjäs niin huonosti että jäätiin kyllä tallipisteissä toiselle sijalle.

EvoBobber

voi pylly, ajoin paljon paremmin kun lagunassa ja sain vähemmän pisteitä silti :D

Northg7

Harmittaa nyt kyllä, ois voinut tulla Silveristä pisteitä. Testejäkin tuli ehdittyä ajamaan ja.. voe voe. Ois ollut kiva ajella, mut en hilannut persettäni ajoissa kotia.

Ac3Way

Ehkä tyhmä kysymys, mutta askaruttaa kuitenkin. Miksi Laguna Secasta sai enemmän pisteitä kuin Silverstonesta?

Ac3Way

Vaikuttaako se maksimi pisteisiin? Joku vois kertoa mikä idea tässä on, kun en jaksa itse tunkeä näitä synkkiä ajatuksia mun päähän tänään.

Draghar

Juu, maksimipisteet pienenevät kun kilpailijoita on vähemmän. Tällä systeemillä viimeinen ei ikinä saa yhtään pistettä. Piste-erot eri sijoitusten välillä kuitenkin on melkein vakiot. Asiaa voi ajatella näin: mitä enemmän osallistujia, sitä vaikeampi voittaa, sitä enemmän pisteitä.

Tuolta näkee miten menee pistejako, http://www.24.fi/paamaja/final_pisteytys.jpg

Draghar

Olisihan se kyllä järkevää, näkisi myös sen yhden henkilön joka on tullut viimeiseksi, joka täytyy myös huomioida tallipisteissä. Ehkäpä sitten seuraavaan pistetaulukkoon..

Ac3Way

Listassa ilmeisesti on vain kisoihin osallistuneet, kun en itseä sieltä löydä :)

TehBigBunny muokattu 17v

Jåå kun osallistuu kisaan niin saa nimen lehteen.

Laitetaan wiivat jos excel ei mene niistä sekaisin :p <-- meni

Alleviivatut nollat on missattuja kisoja.